Úvod > 

Průvodci a hry

Areál Otevřené zahrady se skládá ze dvou zahrad - výukové zahrady čtyř živlů a přírodní Boromejské zahrady. V srdci zahrad stojí unikátní pasivní budova se zelenou střechou. Pro lepší orientaci i zpestření času v areálu vám nabízíme průvodce nebo tematické hry, které děti zábavno-poučnou formou provedou zahradou.

Průvodce Boromejskou zahradou

Boromejská zahrada Boromejská zahrada je zelenou oázou v centru města, která nabízí zajímavou náplň pro školy a dospělé nebo rodiny s dětmi. Certifikovaná přírodní zahrada je také součástí energeticky úsporného výukového areálu Nadace Partnerství. Seznamte se s Boromejskou zahradou v našem průvodci.

Stáhnout průvodce

Průvodce po stanovištích

Otevřená zahrada Nadace Partnerství je místem her i poznání, odpočinku i příjemně stráveného času s rodinou či přáteli. Nabízí dvanáct stanovišť, která jsou zasvěcená přírodě a čtyřem živlům. Seznamte se s nimi v našem průvodci...

Stáhnout průvodce

Za bylinkami do zahrady

Bylinky provázejí člověka od nepaměti - používáme je k léčení, při vaření lahodných pokrmů nebo po nich můžeme sáhnout při výrobě voňavé kosmetiky. Jedna oblíbená léčivka se ukryla v naší křížovce, kterou najdeš v samoobslužné hře na recepci (o víkendech na informačním místě). Projdi zahradou, hledej odpovědi a tajenka ti prozradí její jméno. Na úspěšné luštitele pak čeká za odměnu malý dárek.
 

Za ovocem do zahrady

Ovoce bylo oblíbenou sladkou pochoutkou už pro naše předky. Jedli ho v době sklizně, používali do koláčů a sušili jej na zimu. Pro mlsání je daleko zdravější než sladkosti vyrobené z řepného cukru, kterým tolik sladíme dnes. Naše ovocná samoobslužná hra je k mání za 30 Kč na recepci Otevřené zahrady (o víkendech na informačním místě). Projdi zahradu, hledej nápovědy a odpovídej na ovocné otázky, za vyřešení tajenky tě čeká odměna!

Za včelami a čmeláky do zahrady

Vydej se do zahrady s očima otevřenýma, vychutnávej barvy a vůně rostlin a všímej si včel. Med máme rádi skoro všichni. Při pohledu na rozkvetlou louku můžeme obdivovat krásu a jemný bzukot včel. Víte, že bez přenosu pylu mezi květy, takzvaného opylení, by řada rostlin na světě vůbec nebyla? Ptej se na recepci (o víkendech na informačním místě) po včelí samoobslužné hře. Je k mání za 30 Kč a po vyluštění tajenky dostaneš odměnu.

Za zvířátky do zahrady

Že mohou být zvířata člověku užitečná, to se ví už dávno. Dodnes je využíváme na pomoc při práci nebo pro některé jejich produkty, jako je třeba mléko nebo vejce. Využitelný je také odpad, který po zvířatech zůstává. Ano, přesně tak, řeč je o podestýlce smíchané s výkaly. Tato směs je skvělá pro obohacení půdy o mnoho živin. V posledních letech odpad často využíváme pro výrobu tepla. Tajenka samoobslužné hry ti prozradí dva užitečné produkty, které vznikají z výkalů. Hra je k mání za 30 Kč na recepci (o víkendech na informačním místě) a za vyřešení dostaneš odměnu.

Průvodce technologiemi

Areálu Otevřené zahrady vévodí unikátní administrativní pasivní budova, která skrývá chytré technologie. Právě s těmi se můžete seznámit buď na pravidelné komentované prohlídce nebo v našem průvodci.

Stáhnout průvodce

Víte, že...

Zajímáte se o zelené stavění? Pak si stáhněte naši brožurku Víte, že... A k tomu se ještě můžete osobně seznámit s naší pasivní administrativní budovou. Pořádáme pravidelné komentované prohlídce.

Stáhnout brožuru


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.