Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Včelařský kurz pro laiky: Ze života včel

Včelařský kurz pro laiky: Ze života včel

Včely nám poskytují nejen sladký med, ale mnoho dalších produktů. Z dalších produktů je to vosk, propolis, pyl, mateří kašičku a včelí jed. Věděli jste, že ekonomický přínos všech včelích produktů je pouze 10 až 20 procent? Zbývající část tvoří opylovací činnost včel, bez kterých by mnoho lidmi pěstovaných zemědělských produktů mělo až násobně nižší výnos.

V rámci tohoto kurzu se dozvíte mnoho zajímavého nejen o včelích produktech, ale i o samotném životě včel. Povíme si, jak je to s kvalitou medu a jak se ji naučit poznávat. Proč každý med chutná jinak a má jinou barvu? Kolik je třeba včel, aby nasbíraly sklenici medu? Jak se rodí včela? Jaké zastává práce během svého života? Jak dlouho žije? Proč o včelstvu hovoříme jako o superorganismu? Proč včely v zimě nezmrznou? Jak člověk svým hospodařením v přírodě komplikuje život včelám? Jsou včely agresivní?

Víte, že pobyt u včel působí blahodárně na psychiku člověka? Vysvětlíme si proč a můžete to prakticky vyzkoušet při společné návštěvě našich včelstev. Kurz je svým zaměřením vhodný i pro rodiny s dětmi. Pokud se registrujete s dětmi do 12 let, uveďte prosím do poznámky jejich počet a uhraďte odpovídající částku (400 Kč za dospělého, 200 za dítě do 12 let).


 

― Datum akce ―
15. 6. 2021
― Doba trvání ―
16:00 - 19:00
― Zbývá míst ―
29 / 30
― Vstupné ―
400 Kč (dospělí) / 200 (děti do 12 let)
― Lektoři ―

Jan Klepárník
Helena Peřinová

 

Objednávkový formulář

Přeji si dostávat informace o akcích v Otevřené zahradě
Do poznámky uveďte číslo dárkového poukazu.
Společnost Nadace Partnerství, sídlem Údolní 33, 602 00 Brno, zpracovává vaše kontaktní údaje pro účely vzniku, správy a ukončení smluvních vztahů. Osobní údaje zpracováváme na základě plnění uzavřených smluv a plnění našich právních povinností.

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.