Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Včelařský kurz: Přemetení na mezistěny

Včelařský kurz: Přemetení na mezistěny

Kurz je určen pro včelaře. Nerozlišujeme, zda je zájemce začátečník, nebo pokročilý včelař. Kurz je zaměřen na konkrétní problematiku. Každý včelař si tak může sám zvolit, zda se o daném tématu chce dozvědět víc informací, nebo zda má danou problematiku ve svém provozu vyřešenou k plné spokojenosti. 

V první části kurzu proběhne přednáška s možností dotazů, ve druhé části proběhne praktická část.  Přemetení na mezistěny je zootechnické opatření, které znamená výrazné ozdravení vnitřního prostředí včelích úlů. Jde o dobrou prevenci v boji se spoustou včelích nemocí. Je škoda, že tato metoda není mezi včelaři příliš rozšířena. Česká republika patří mezi jednu z nejzavčelenějších zemí Evropy, což s sebou přináší i velkou koncentraci patogenů v okolí. Přemetení na mezistěny je  možnost, jak ozdravit nejen vlastní včelstva, ale i celé okolí. Metoda má však několik úskalí o kterých je třeba vědět. V další části se zmíníme o možnostech získání vosku ze starého díla, které nám po přemetení zbude.

Nejdříve probereme teorii přemetení na mezistěny. Zodpovíme si otázky proč, kdy a jak přemetení na mezistěny provést. Jak metodu kombinovat s výměnou matky a s tlumením varroózy? Co je třeba připravit předem? V praktické části kurzu pak společně přemeteme vybrané včelstvo na mezistěny a vytavíme vosk ze starého díla.


 

― Datum akce ―
13. 7. 2021
― Doba trvání ―
16:00 - 19:00
― Zbývá míst ―
15 / 15
― Vstupné ―
700 Kč
― Lektoři ―
Jan Klepárník

Objednávkový formulář

Přeji si dostávat informace o akcích v Otevřené zahradě
Do poznámky uveďte číslo dárkového poukazu.
Společnost Nadace Partnerství, sídlem Údolní 33, 602 00 Brno, zpracovává vaše kontaktní údaje pro účely vzniku, správy a ukončení smluvních vztahů. Osobní údaje zpracováváme na základě plnění uzavřených smluv a plnění našich právních povinností.

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.