Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Včelařský kurz: Krmení včelstev

Včelařský kurz: Krmení včelstev

Kurz je určen pro včelaře. Nerozlišujeme, zda je zájemce začátečník, nebo pokročilý včelař. Kurz je zaměřen na konkrétní problematiku. Každý včelař si tak může sám zvolit, zda se o daném tématu chce dozvědět víc informací, nebo zda má danou problematiku ve svém provozu vyřešenou k plné spokojenosti. 

V první části kurzu proběhne přednáška s možností dotazů, ve druhé části proběhne praktická část. 

Kurz je určen spíše začátečníkům nebo těm včelařům, kteří z nějakého důvodu nejsou spokojeni se svým dosavadním způsobem krmení. Na kurzu se dozvíte o technických možnostech krmítek. Probereme rámková i stropní krmítka. Kde je levně koupit, případně jak je vyrobit? Dozvíte se, čím krmit. Kdy je vhodné použít medocukrové těsto a kdy cukerný roztok či invertní sirup? Jak si jednotlivé druhy krmiva připravit? Jak krmit a nezavdat přitom příčinu k loupežím? Jaké množství glycidových zásob dodat včelstvu na zimu? Jak je to se zimováním na medu?

V praktické části zkontrolujeme stav včelstev a dodáme část zásob včelstvům do úlu. Každý účastník kurzu si vyrobí vlastní krmítko z předem připravených dílů. Krmítko si odnesete domů a vyzkoušíte ve vlastním provozu.


 

― Datum akce ―
20. 7. 2021
― Doba trvání ―
16:00 - 19:00
― Počet míst ―
15
― Vstupné ―
780 Kč
― Lektoři ―
Jan Klepárník

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.