Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Včelařský kurz pro laiky: Propolis a jeho využití v domácnosti

Včelařský kurz pro laiky: Propolis a jeho využití v domácnosti

Kurz je určen pro každého, kdo má rád včely a včelí produkty a chce se dozvědět víc. Nahlédneme do úlu, zájemci budou seznámeni s tím, jak bezpečně pozorovat včely na nově budovaném pozorovacím stanovišti v Otevřené zahradě. Kurz je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Propolis je tvořen pryskyřičnými látkami, které včely sbírají na stromech. Včely pokrývají tenkou vrstvičkou propolisu téměř všechny vnitřní plochy úlového prostředí. Propolis má antibakteriální účinky, díky kterým je již velmi dlouho využíván v lidovém léčitelství. Je tak součástí mnoha mastí a tinktur nejen domácí výroby. Propolis se, spolu se včelím voskem, využívá v přírodních přípravcích na povrchové ošetření dřeva. Člověk tak napodobuje moudré chování včel.

V tomto kurzu si blíže představíme, jak propolis vzniká, jaké látky obsahuje, kde jej ve včelách najdeme a jak jej ze včelstev odebíráme. Dozvíte se, k čemu je možné propolis v domácnosti použít. Nezbytnou součástí kurzu bude poučení o možných alergiích na propolis a jak si je ověřit. V praktické části kurzu navštívíme naše včelstva a ukážeme si, kde propolis najít. Každý z vás si připraví propolisovou tinkturu, kterou si odnese domů. Kurz nebude vědeckým výkladem o propolisu, proto je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Pokud se registrujete s dětmi do 12 let, uveďte prosím do poznámky jejich počet a uhraďte odpovídající částku (400 Kč za dospělého, 200 za dítě do 12 let).


 

― Datum akce ―
14. 9. 2021
― Doba trvání ―
16:00 - 19:00
― Zbývá míst ―
28 / 30
― Vstupné ―
400 Kč (dospělí) / 200 Kč (děti do 12 let)

Objednávkový formulář

Přeji si dostávat informace o akcích v Otevřené zahradě
Do poznámky uveďte číslo dárkového poukazu.
Společnost Nadace Partnerství, sídlem Údolní 33, 602 00 Brno, zpracovává vaše kontaktní údaje pro účely vzniku, správy a ukončení smluvních vztahů. Osobní údaje zpracováváme na základě plnění uzavřených smluv a plnění našich právních povinností.

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.