Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Ovocnářský kurz - ONLINE

Ovocnářský kurz - ONLINE

Ovocnářský kurz pro každého, kdo má na zahradě ovocné stromy nebo o nich uvažuje a chce se naučit se o ně správně postarat.

Dilema každého začínajícího ovocnáře je, kdy, jak a co stříhat a řezat. Předjaří je ideální doba k řezu ovocných dřevin. V tomto celodenním kurzu vás naučíme, jak se postarat o vaši ovocnou zahradu.

V teoretické části (formou webináře) se seznámíte s různými druhy řezů na ovocných stromech a keřích. Dozvíte se, kdy a jak ošetřovat mladé stromky nebo jak omladit ty staré. V praktické části si to sami vyzkoušíte přímo v areálu Otevřené zahrady. Kurz povede zkušený arborista a ovocnář Michael Fiala, který rád zodpoví vaše dotazy.

Praktická část probíhá venku, proto zvolte vhodné oblečení do zimního období. Z kurzu si odnesete elektronická skripta, ke kterým se budete moci později vracet.

DÁREK PRO VÁS: Pro všechny kurzisty jsme  vyjednali slevu 30 % na nůžky značky Löwe, se kterými máme výbornou zkušenost.

Kurz tedy proběhne následně:

  • Domácí příprava: Pořiďte fotografii jednoho stromu, který chcete prostříhat a prořezat a pošlete (po zaplacení kurzu) na e-mail hana.zuchnicka@nap.cz. Fotografii dostanete nazpět s naznačenými řezy a lektor s vámi postup ještě zkonzultuje.
 
  • Dopolední část sobotního kurzu proběhne jako online webinář v čase 9-12 v původním termínu. Link na vysílání vám včas pošleme. Prezentaci ke kurzu vám po skončení zašleme emailem.
 
  • Praktická část: Na výběr máte dvě možnosti:
-  Přijdete 27.2. na hodinu v čase 13 - 17 do Otevřené zahrady, kde se vám budou věnovat lektoři individuálně. Pro výběr přesného času vám ještě nasdílíme tabulku s hlasováním. Během praktické části dostanete nazpět i fotografii vašeho stromu se zaznačenými řezy a budete moci diskutovat o postupu s lektorem.

- V případě, že jste zdaleka a nebudete se moci dostavit osobně, proběhne praktická část pomocí videohovoru, kdy se vám bude lektor věnovat individuálně.

― Datum akce ―
27. 2. 2021
― Doba trvání ―
9:00 - 17:00
― Zbývá míst ―
11 / 30
― Vstupné ―
2150 Kč
― Lektoři ―
Michael Fiala

Objednávkový formulář

Přeji si dostávat informace o akcích v Otevřené zahradě
Do poznámky uveďte číslo dárkového poukazu.
Společnost Nadace Partnerství, sídlem Údolní 33, 602 00 Brno, zpracovává vaše kontaktní údaje pro účely vzniku, správy a ukončení smluvních vztahů. Osobní údaje zpracováváme na základě plnění uzavřených smluv a plnění našich právních povinností.

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.