Úvod > Akce a kurzy > Kurzy a workshopy > Bylinková dílna: Bylinkářské mazání

Bylinková dílna: Bylinkářské mazání

Připravte se na zimu! Na zářijové bylinkové dílně si vyrobíme mastičky, které zjemní zimou popraskanou kůži.

Tato dílna je tradiční bylinkářská a našla si mezi vámi velkou oblibu. Tentokrát se zaměříme na velmi silné masti, které nám pomohou v nastávající zimě zjemnit neduhy naší kůže. Konopná mast je silným pomocníkem v péči o problematickou a suchou kůži. K tvorbě masti použijeme macerát z konopí i konopný olej. Ke kráse nám pomůže růžová mast s extraktem z Babiččiny voňavé růže z Otevřené zahrady. Velmi silná mast na plísně na nohou nebo rukou je ořešáková. Připravíme si ji podle tradičního receptu. Na závěr vykopeme kořen kostivalu a z něj si připravíme čerstvou mast na bolavé klouby. Z dílny si odnesete vlastní kosmetiku a návody na výrobu.

Zázemí pro výrobu kosmetiky nám poskytne venkovní kuchyně i se svými kamny, zážitek z vaření je tak naprosto neopakovatelný. K výrobě používáme také přírodní oleje, emulze a další přípravky. V případě deště máme k dispozici unikátní interiéry pasivního domu, který nám poskytuje ideální alternativu pro výrobu.
 

CO BUDEME VYRÁBĚT?
  • Konopná mast s léčivým olejem
  • Růžová mast
  • Ořechová mast
  • Kostivalová tinktura

Místo na workshopu můžete i věnovat. Stačí kontaktovat Ivanu Juričkovou na ivana.jurickova@nap.cz (nebo tel. 515 903 111) a nechat si vystavit dárkový poukaz včetně vašeho osobního věnování.

― Datum akce ―
29. 9. 2020
― Doba trvání ―
16:30 - 19:30
― Zbývá míst ―
0 / 24
― Vstupné ―
950 Kč
― Lektoři ―
Hana Zuchnická
Helena Peřinová
Klára Keprtová

Objednávkový formulář

Přeji si dostávat informace o akcích v Otevřené zahradě
Do poznámky uveďte např. číslo dárkového poukazu.
Společnost Nadace Partnerství, sídlem Údolní 33, 602 00 Brno, zpracovává vaše kontaktní údaje pro účely vzniku, správy a ukončení smluvních vztahů. Osobní údaje zpracováváme na základě plnění uzavřených smluv a plnění našich právních povinností.