Zahrady

Prohlédněte si v doprovodu naší lektorky Heleny Peřinové dva naprosto odlišné, přesto stejné krásné pozemky, které tvoří areál Otevřené zahrady. Je to výuková zahrada čtyř živlů a historická přírodní Boromejská zahrada.

Zahrada čtyř živlů

Moderní výuková zahrada čtyř živlů je zaměřená na výuku přírodovědných předmětů pod širým nebem. Nadace Partnertsví jí otevřela v roce 2013. Její součástí je dvanáct interaktivních stanovišť zasvěcených živlům. Ty pomáhají žákům pochopit zákonitosti a procesy probíhající v přírodě. V této zahradě se pořádají výukové programy pro školy. Zahrada obklopuje unikátní pasivní budovu se zelenou střechou.
 

Boromejská zahrada

 V sousedství Otevřené zahrady se nachází bývalá klášterní zahrada s krásnou historicky významnou grottou, která je majetkem Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Jedná se o bývalé měšťanské zahrady na severním svahu hradu Špilberk. Nadace Partnerství podpořena ve svém záměru řádem sester Boromejek zahradu obnovila a v roce 2015 zpřístupnila veřejnosti. Dnes je Boromejská zahrada zázemím pro příměstské tábory, bylinkové dílny, zahradnické a jiné kurzy. Díky venkovní kuchyni a zastřešenému posezení je vyhledávaným místem pro konání soukromých i firemních akcí. Zahrada je zároveň i domovem "zahradního zvířectva", tedy ovcí, slepic a králíků. Více...

Obě zahrady si můžete prohlédnout během zajímavé komentované prohlídky. Minimální počet účastníků je 12 a je nutné objednání předem.

Cena prohlídky:
1 hod. - cena 100 Kč vč. DPH 
1,5 hod. - cena 130 Kč vč. DPH 
 
Kontakt:
Helena Peřinová, helena.perinova@nap.cz​

Objednávkový formulářNewsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.