Úvod > Akce a kurzy > Akce a slavnosti > Výstava: Strom roku 2019

Výstava: Strom roku 2019

26. 8. 2019 - 25. 9. 2019

Přijďte si do venkovní učebny (prostor za zahradním bistrem) prohlédnout krásné stromy, které bojují o vítězství v anketě Strom roku.

Do finále letos plnoletého ročníku ankety, za kterou stojí Nadace Partnerství, postoupila dvanáctka kandidátů z devíti krajů.  Ty usilují o prvenství v podobě odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže. V národní soutěži je letos vůbec poprvé možné hlasovat online.

Autorem fotografií je Marek Olbrzymek, který společně s týmem z Nadace Partnerství podnikl v květnu týdenní "stromojízdu", při níž se setkal s navrhovateli finálových stromů. Výsledek stojí za to, přijďte se sami přesvědčit, stromy si prohlédnout a jednomu dát svůj hlas.

Hlasování i výstava v Otevřené zahradě skončí 25. září, výsledky se pak veřejnost dozví 3. října v Brně.
 

Stromy nemluví. My je ale slyšíme. Vy také?
Již od roku 2002 vypráví Nadace Partnerství příběhy významných, ale i ohrožených a zapomenutých stromů v celonárodní anketě Strom roku. Příběhy, které spojují lidi, posilují hrdost a význam přírodního i historického dědictví místních komunit. Příběhy, které nám pomáhají utvářet vztah člověka k přírodě i vztahy mezilidské.