Úvod > Akce a kurzy > Akce a slavnosti > Výstava R. A. Muselíka

Výstava R. A. Muselíka

Zveme vás do Galerie Otevřená zahrada na prodejní výstavu fotografií Romana A. Muselíka: (In)significant Elements. 

Výstava bude k vidění do 30. srpna 2022 každý všední den od 10 do 17 hodin.

Pořádá: Nadace Partnerství a Dům umění města Brna

O autorovi

Narozen roku 1965 v Brně, kde vystudoval fotografii na Střední uměleckoprůmyslové škole a dějiny umění na Masarykově univerzitě. Volné fotografické tvorbě se věnuje s přestávkou od dob studií. Byl členem někdejší umělecké skupiny „Bratrstvo“, s níž vystavoval na společných akcích. Dosud uspořádal 13 samostatných výstav a zúčastnil se řady kolektivních přehlídek ve významných muzejních a galerijních institucích v Praze, Brně, Vyškově, Olomouci, Berlíně aj. Je zastoupen ve stěžejních fotografických sbírkách u nás a také v zahraničí. Žije v Brně.
 
R. A. Muselík dlouhodobě vytváří ucelené soubory fotografií na poli imaginativní a subjektivně–dokumentární fotografie. Už od počátků své tvorby bývá zařazován mezi představitele tzv. vizualismu, jehož východiskem je spontánní, nearanžovaný „zážitek vidění“, spojující aktuální sociálně a psychologicky formulované obsahy do subjektivně podbarvené výpovědi s esteticky působivými a vizuálně účinnými atributy autonomního fotografického obrazu.

Obecným východiskem jeho fotografií jsou formální obrazové kvality charakterizované vizuálně působivým a pevným výtvarným řádem, uvážlivou a oproštěnou kompozicí, jdoucí často až k minimalistickému pojetí, a výraznou barevnou i světelnou stylizací, směřující k nadreálnému, někdy až magickému či přízračnému vyznění scén, v nichž lze zaznamenat konotace s některými výtvarnými projevy minulosti i současnosti.

Vystavené fotografie z několika tematicky příbuzných souborů zachycují na snímcích, které záměrně využívají obrazového poměru stran moderních počítačových obrazovek 16:9, oproštěné výseky městské reality s nacházenými objekty či lidskými zásahy v jednoduchých scenériích, jež ve své abstrahující a elementární strnulosti evokují prostřednictvím vizuální interpretace vedle estetického prožitku možnost existence neuchopitelných synergických a metafyzických procesů v běžné realitě či jisté vnitřní vyzařování neživých věcí.

― Datum akce ―
2. 5. 2022
― Doba trvání ―
do 30. 8. 2022
― Vstupné ―
volné
Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení