Úvod > Akce a kurzy > Akce a slavnosti > ONLINE: O včelách a lidech

ONLINE: O včelách a lidech

Poutavé povídání o fascinujícím životě včel a jejich významu v přírodě i pro lidi. Dozvíte se, proč se mluví o včelstvu jako o superorganismu a co jsou včelí kasty. Řeč bude také o  včelích produktech, a to nejen medu. Dozvíte se i zajímavosti o pylu a vosku.

Přednáší Jan Klepárník, který si přizval hosty - Jana Špilara, vyhlášeného kadeřníka, jáhena  a dlouholetého přítele Otevřené zahrady, herečku Kateřinu Jebavou, Evu Kvapilovou a Helenu Peřinovou, které stojí za současnou podobou Otevřené zahrady.

Podstatnou část věnuje přednáška včelám a životnímu prostředí. Možná jste slyšeli o tom, že celosvětově včel ubývá. Ovšem souběžně se vyskytuje i lokální převčelení krajiny. Pan Klepárník vysvětluje nejasnosti v tomto zdánlivém rozporu. Bez patosu a jasně osvětlí základní principy, které je potřeba dodržet při zásahu do krajiny i městské aglomerace, aby se tam dobře žilo včelám i lidem.„K přednášce jsme pozvali hosty, kteří svými postřehy a laickými dotazy zastoupí posluchače. Věříme, že téma včel, ač prezentované formou nahrávky, se tak přiblíží laické veřejnosti, včetně školáků, pro kterou je přednáška určena,“ uvedla Helena Peřinová.

Zaujala vás přednáška o životě včel? Pomozte nám dokončit projekt Včely z blízka - vybudování včelí pozorovatelny v Otevřené zahradě a přijďte v létě sledovat včely naživo. I s dětmi. Posedět na dubové lavičce, nasávat vůni barevných květin, naslouchat bzukotu včel a sledovat jejich rychlý život. Snad se nám to i díky vám podaří. 
 

― Datum akce ―
20. 3. 2021
― Doba trvání ―
ke zhlédnutí až do léta

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.