Úvod > Zelené stavění > Energie on-line

Zelené stavění

Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada Nadace Partnerství se řadí k energeticky nejúspornějším kancelářským budovám v Evropě. Šetříme vodu, energii, recyklujeme, snižujeme dopad na životní prostředí; vše měříme a monitorujeme. Areál je navíc příkladem kvalitního urbanistického řešení a odpovědné modernizace města s téměř nulovou uhlíkovou stopou. Věříme, že příklady táhnou. Sdílením dobré praxe chceme přispět k tomu, aby byla města, obce i soukromé budovy šetrnější k životnímu prostředí. Nechte se i vy inspirovat Otevřenou zahradou!

Energie on-line

Jako jedni z mála v České republice veřejně on-line sdílíme bilance energií a vody v našem areálu. V celém areálu je přes 70 měřicích přístrojů a několik set čidel, která pravidelně poskytují řídicímu systému potřebná data a nám lidem důležité informace o chování objektů.

Každý se může podívat, jak se u nás točí kilowaty, tečou kubíky vody, nebo jak se energie slunce mění na elektřinu. Ukazatele sledujeme samostatně pro budovu B, budovu C (administrativní budovy, každá o podlahové ploše cca 1000 metrů čtverečních) a okolní zahradu.

Po kliknutí na některý z obrázků níže se zobrazí údaje pro danou oblast.

Přijďte se k nám inspirovat na pravidelné komentované prohlídky.
Spotřeba v Otevřené zahradě on-line


Kontakt:

Martin Čech, specialista na Zelené stavění
+420 602 543 240martin.cech@nap.cz
Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení