Úvod > Zelené stavění > Architektura budoucnosti

Zelené stavění

Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada Nadace Partnerství se řadí k energeticky nejúspornějším kancelářským budovám v Evropě. Šetříme vodu, energii, recyklujeme, snižujeme dopad na životní prostředí; vše měříme a monitorujeme. Areál je navíc příkladem kvalitního urbanistického řešení a odpovědné modernizace města s téměř nulovou uhlíkovou stopou. Věříme, že příklady táhnou. Sdílením dobré praxe chceme přispět k tomu, aby byla města, obce i soukromé budovy šetrnější k životnímu prostředí. Nechte se i vy inspirovat Otevřenou zahradou!

Architektura budoucnosti

Součástí vize Otevřené zahrady byla od začátku uhlíkově neutrální energetická bilance celého provozu (tzv. zero carbon). Tato vize se stává skutečností, a proto dnes může Otevřená zahrada sloužit mimo jiné jako praktický příklad a inspirace pro ekologicky šetrnou přestavbu městských částí i administrativních areálů.

Nadace Partnerství je vlastníkem nízkouhlíkového areálu na brněnské ulici Údolní 33 od roku 2006. V roce 2012 jsme investovali do nástavby historické budovy (říkáme jí budova B) a její kompletní rekonstrukci do pasivního standardu. Vedle ní byla téhož roku dokončena novostavba vzdělávacího centra (kterou nazýváme budova C), od počátku koncipovaná jako moderní pasivní budova s nejnovějšími technologiemi, konferenčním zázemím a kancelářemi. Budovy jsou zasazeny do krásné zahrady, která je doplněna interaktivními prvky určenými pro výuku a vzdělávání. Součástí areálu je také prírodní Boromejská zahrada a měststká minifarma.

Podívejte se, jaká chytrá a úsporná řešení v našem areálu najdete. Jsou to inovativní technologická řešení i opatření blízká přírodě. V rámci našeho poradenství vám můžeme pomoci s přípravou stavebního záměru nebo nastavením adaptačních opatření ve vaší obci. Můžeme rovněž nabídnout zkušenosti s energetickým a vodním managementem, kterému se od roku 2013 učíme na našich dvou rozdílných budovách - novostavbě (C) a rekonstruované budově (B). Celková podlahová plocha obou budov je 2000 m2.

Původní, rekonstruovaná budova B byla přestavěna předchozím majitelem v devadesátých letech na kancelářský provoz.

KE STAŽENÍ:


Kontakt:

Martin Čech, specialista na Zelené stavění
+420 602 543 240martin.cech@nap.cz
Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení