Úvod > Zelené stavění

Zelené stavění

Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada Nadace Partnerství se řadí k energeticky nejúspornějším kancelářským budovám v Evropě. Šetříme vodu, energii, recyklujeme, snižujeme dopad na životní prostředí; vše měříme a monitorujeme. Areál je navíc příkladem kvalitního urbanistického řešení a odpovědné modernizace města s téměř nulovou uhlíkovou stopou. Věříme, že příklady táhnou. Sdílením dobré praxe chceme přispět k tomu, aby byla města, obce i soukromé budovy šetrnější k životnímu prostředí. Nechte se i vy inspirovat Otevřenou zahradou!

Architektura budoucnosti

Součástí vize Otevřené zahrady byla od začátku uhlíkově neutrální energetická bilance celého provozu (tzv. zero carbon). Tato vize se stává skutečností, a proto dnes může Otevřená zahrada sloužit mimo jiné jako praktický příklad a inspirace pro ekologicky šetrnou přestavbu městských částí i administrativních areálů.

Chytrá a úsporná řešení

Nová pasivní budova se zelenou střechou zapuštěnou do svahu Špilberku je napojená na starší budovu rekonstruovanou do pasivního standardu.

Komentované prohlídky

Chcete se dozvědět více o pasivním bydlení? Přijďte k nám! Pasivní budova v Otevřené zahradě se zelenou střechou patří k nejlepším ukázkám zeleného stavění v České republice.

Ocenění

Otevřená zahrada Nadace Partnerství již několikrát zabodovala v nejrůznějších odborných soutěžích.

Energie on-line

Jako jedni z mála v České republice veřejně on-line sdílíme bilance energií a vody v našem areálu. V celém areálu je přes 70 měřicích přístrojů a několik set čidel, která pravidelně poskytují řídicímu systému potřebná data a nám lidem důležité informace o chování objektů.

Meteostanice

Počasí ve velké míře ovlivňuje konečnou spotřebu energií v našich budovách. Na zelené střeše máme digitální meteostanici, která mimo základní meteorologická data měří i výpar (transpiraci) nebo teploty v substrátu zelené střechy, což nám poskytuje unikátní data pro vyhodnocování vlivu vegetačních střech na teplotní bilanci budov.


Kontakt:

Martin Čech, specialista na Zelené stavění
+420 602 543 240martin.cech@nap.cz
Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení