Úvod > Rady ze zahrady > V zahradě vzniká nové půdní stanoviště

V zahradě vzniká nové půdní stanoviště

Půda je pro život na Zemi nepostradatelná, stejně jako vzduch, voda nebo slunce. Poskytuje živiny rostlinám a stromům, které jsou domovem pro zvířata a další organismy. Už od pravěku člověk využívá půdu ke své obživě. Zdravá půda také umí zadržovat vodu v krajině - nesprávně obhospodařovaná půda tuto schopnost ztrácí, což je velký problém – kde není voda, není ani život. 

Díky spolupráci s firmou Weleda vzniká v Otevřené zahradě úplně nové výukově-zážitkové  stanoviště „Půda nad zlato“, které přiblíží dětem i dospělým spoustu zajímavostí o půdě – jak půda vzniká, proč je pro člověka i ekosystémy důležitá, a hlavně - jak o půdu správně pečovat.  

Půda je pro život na Zemi nepostradatelná, stejně jako vzduch, voda nebo slunce. Poskytuje živiny rostlinám a stromům, které jsou domovem pro zvířata a další organismy. Už od pravěku člověk využívá půdu ke své obživě. Zdravá půda také umí zadržovat vodu v krajině - nesprávně obhospodařovaná půda tuto schopnost ztrácí, což je velký problém – kde není voda, není ani život. Proto je důležité, abychom porozuměli jejím zákonitostem a mohli se o půdu postarat jako dobří hospodáři.  

Půdní stanoviště v Otevřené zahradě bude vypadat trochu jako vyvýšený záhon, trochu jako obraz a navíc bude skrývat tajuplné schránky. Kdo se odváží do schránky sáhnout, zjistí, z čeho všeho je půda stvořená.  

V červenci dokončujeme základní dřevěnou konstrukci stanoviště, abychom mohli v srpnu začít plnit hmatové schránky i skleněné válce, ve kterých představíme různé typy půd v celé své kráse. 

AUTOR/KA

Eva Kvapilová
money_icon
Podpořte radu ze zahrady
pošlete SMS ve tvaru DMS ZAHRADA 30 nebo 90 na telefonní číslo 87 777
Další rady

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Kytice z Otevřené zahrady

21. 4. 2022 - 27. 10. 2022

— Akce pro veřejnost —

Přineste si domů kus naší zahrady. Nově vážeme kytice z toho, co v zahradě právě kvete.

Výstava R. A. Muselíka

2. 5. 2022 - 30. 8. 2022

— Akce pro veřejnost —

Zveme vás do Galerie Otevřená zahrada na prodejní výstavu (In)significant Elements.

Bylinková dílna: Vítr ve vlasech

24. 8. 2022

Přijďte na srpnovou bylinkovou dílnu a odneste si domů přírodní přípravky na vlasy.

Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení