Úvod > Rady ze zahrady > Přírodní péče o pleť

Přírodní péče o pleť

V kosmetickém průmyslu se pořád něco vyvíjí, ale čerpat z přírody je často to nejlepší, co můžeme udělat. Pokud si své tělo hýčkáte vnitřně, projeví se to i na pleti. Některé preparáty však můžete vyzkoušet pouze na pleti a rozdíl se projeví za pár dní. Na bylinkové dílně Péče o pleť a ruce si vyrobíme krém, který rozjasní pleť, ale také zmírní vrásky. Součástí krému je totiž ekologicky navržená aktivní složka na bázi oleje, extrahovaná patentovanou technologií, která koncentruje klíčové biomolekuly z plamatky zelné a kozince blanitého. Jedná se  o vysoce účinnou látku vhodnou pro zralou pokožku, působí proti viditelným známkám stárnutí pokožky, zjemňuje hluboké vrásky a vyhlazuje ty jemné. Extrakty jsou čistě přírodní a jsou ze dvou zajímavých rostlin, které bychom vám chtěli představit:

Plamatka zelná je letnička původně pocházející z Jižní Ameriky, z Brazílie. Dá se použít jako okrasná letnička. Má zajímavý žlutooranžový květ. Její listy se mohou použít i jako zelenina. Žvýkání těchto listů má umrtvující účinky a pomáhá na příklad při bolesti zubů.

plamatka-zelna.jpg

Kozinec blanitý je rostlina tradiční čínské medicíny, která se používá jako stimulující rostlina pro imunitní systém. Působí v těle jako antioxidant, zvyšuje odolnost organismu, podporuje normální činnost cévní a kloubní soustavy, upravuje hladinu cukru v krvi. Normalizuje činnost ledvin a močového ústrojí a zlepšuje pohyblivost spermií.

kozinec-blanity.jpg

(Foto zdroj:  kozince www.magazinzdravi.cz a www.plantica.cz)

Zpracovala: Hana Zuchnická
E-mail: hana.zuchnicka@nap.cz

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Bylinkové dílny 2022

22. 11. 2021 - 31. 12. 2021

— Akce pro veřejnost —

I letos pro vás připravujeme bylinkový seriál. Začínáme v dubnu a už teď můžete zakoupit dárkový poukaz a místo v kurzu věnovat třeba pod vánoční stromeček.

Ovocnářský kurz 25.2.

25. 2. 2022

Ovocnářský kurz pro každého, kdo má na zahradě ovocné dřeviny a chce se naučit o ně náležitě pečovat.

Ovocnářský kurz 26.2.

26. 2. 2022

Ovocnářský kurz pro každého, kdo má na zahradě ovocné dřeviny a chce se naučit o ně náležitě pečovat.


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.