Úvod > Rady ze zahrady > Přírodní péče o pleť

Přírodní péče o pleť

V kosmetickém průmyslu se pořád něco vyvíjí, ale čerpat z přírody je často to nejlepší, co můžeme udělat. Pokud si své tělo hýčkáte vnitřně, projeví se to i na pleti. Některé preparáty však můžete vyzkoušet pouze na pleti a rozdíl se projeví za pár dní. Na bylinkové dílně Péče o pleť a ruce si vyrobíme krém, který rozjasní pleť, ale také zmírní vrásky. Součástí krému je totiž ekologicky navržená aktivní složka na bázi oleje, extrahovaná patentovanou technologií, která koncentruje klíčové biomolekuly z plamatky zelné a kozince blanitého. Jedná se  o vysoce účinnou látku vhodnou pro zralou pokožku, působí proti viditelným známkám stárnutí pokožky, zjemňuje hluboké vrásky a vyhlazuje ty jemné. Extrakty jsou čistě přírodní a jsou ze dvou zajímavých rostlin, které bychom vám chtěli představit:

Plamatka zelná je letnička původně pocházející z Jižní Ameriky, z Brazílie. Dá se použít jako okrasná letnička. Má zajímavý žlutooranžový květ. Její listy se mohou použít i jako zelenina. Žvýkání těchto listů má umrtvující účinky a pomáhá na příklad při bolesti zubů.

plamatka-zelna.jpg

Kozinec blanitý je rostlina tradiční čínské medicíny, která se používá jako stimulující rostlina pro imunitní systém. Působí v těle jako antioxidant, zvyšuje odolnost organismu, podporuje normální činnost cévní a kloubní soustavy, upravuje hladinu cukru v krvi. Normalizuje činnost ledvin a močového ústrojí a zlepšuje pohyblivost spermií.

kozinec-blanity.jpg

(Foto zdroj:  kozince www.magazinzdravi.cz a www.plantica.cz)

Zpracovala: Hana Zuchnická
E-mail: hana.zuchnicka@nap.cz

AUTOR/KA

ZDROJ

money_icon
Podpořte radu ze zahrady
pošlete SMS ve tvaru DMS ZAHRADA 30 nebo 90 na telefonní číslo 87 777
Další rady

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Kytice z Otevřené zahrady

21. 4. 2022 - 27. 10. 2022

— Akce pro veřejnost —

Přineste si domů kus naší zahrady. Nově vážeme kytice z toho, co v zahradě právě kvete.

Výstava R. A. Muselíka

2. 5. 2022 - 30. 8. 2022

— Akce pro veřejnost —

Zveme vás do Galerie Otevřená zahrada na prodejní výstavu (In)significant Elements.

Víno z blízka: Bettina Lobkowicz

30. 6. 2022

— Akce pro veřejnost —

Užijte si "večer s lady víno"!

Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení