Úvod > Rady ze zahrady > Jak funguje chytrý skleník v zimě?

Jak funguje chytrý skleník v zimě?

Jak už víte, v Otevřené zahradě máme rádi chytré technologie. A zkoušíme je i v zahradničení. O chytrém skleníku od Sensorie už jsme vám psali, v zahradě ho testujeme od jara 2020. Jak ale funguje takový skleník v zimním období? A jaké jsou naše dosavadní zkušenosti? Podělily se o ně naše zahradnice.

Chytrý skleník v zimě
Ještě na podzim jsme v Otevřené zahradě vysadili zeleninu s krátkou vegetační dobou (saláty, kozlíček) a nechali ve skleníku rajčata a papriky z uplynulé sezóny. Vyhříváním skleníku pouze na 3 až 5 °C můžeme zeleninu zakonzervovat na rostlině a udržet čerstvou třeba až do Vánoc. Na fotkách níže můžete vidět, že rajčata i papriky ještě zvolna dozrávají a salátům se daří přirůstat. Takže si v novoročních dnech můžete pochutnat na čerstvém salátu. 
 
Uplynulá sezóna z pohledu naší zahradnice
Na jaře jsme mohli vysadit jarní zeleninu do skleníku, kterou bychom jinak museli předpěstovat za oknem a potýkali bychom se s nedostatkem světla a vytáhlými lístky rostlin. Takže kedlubny, saláty nebo jarní sadba putovaly do země dřív než na naše záhony. Mohli jsme je i častěji sklízet. Za sezónu jsme je stihli „otočit“ třikrát.

Příjemné je, že do skleníku nejdou slimáci tolik jako do záhonů, i když se ani tomuto prostoru nevyhýbají. Technika a ovládání v telefonu je pro běžného uživatele pohodlná a podpora má snahu jakékoli technické problémy řešit.

S jarním pěstováním můžeme začít už na konci února nebo začátkem března. Zelenina je využitelná o dva až tři měsíce déle než bez chytrého skleníku. Takže pokud vás v rodině baví technologie a zároveň pěstování, tak je tento skleník pro vás to pravé.

AKCE: Protože jsme se skleníkem nadmíru spokojeni, hlavně tedy naše zahradnice, rádi ho doporučíme i vám. Pokud byste chtěli i vy svůj chytrý skleník a chcete jej pořídit za dobrou cenu, na e-shopu Sensorie zadejte slevový kód #pestujchytre a automaticky dostanete slevu 10 %.

Zpracovala: Hana Zuchnická, Monika Babincová
E-mail: hana.zuchnicka@nap.cz

AUTOR/KA

ZDROJ

money_icon
Podpořte radu ze zahrady
pošlete SMS ve tvaru DMS ZAHRADA 30 nebo 90 na telefonní číslo 87 777
Další rady

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Kytice z Otevřené zahrady

21. 4. 2022 - 27. 10. 2022

— Akce pro veřejnost —

Přineste si domů kus naší zahrady. Nově vážeme kytice z toho, co v zahradě právě kvete.

Výstava R. A. Muselíka

2. 5. 2022 - 30. 8. 2022

— Akce pro veřejnost —

Zveme vás do Galerie Otevřená zahrada na prodejní výstavu (In)significant Elements.

Víno z blízka: Bettina Lobkowicz

30. 6. 2022

— Akce pro veřejnost —

Užijte si "večer s lady víno"!

Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení