Úvod > Rady ze zahrady > Chrpa polní

Chrpa polní

Chrpa polní je bylinka, která provází celou červencou dílnu Sluneční lázně. My ji v Otevřené zahradě pěstujeme na kamenných vyvýšených záhonech, sklízíme ji za slunečného dne a sušíme v solární sušičce. Proto si zachovává své účinné látky, které vám můžeme prostřednictvím bylinkových dílen předat.

OZ_podpis_resize.jpg

O chrpě je známo, že je významnou medonosnou a léčivou rostlinou. Pomáhá hlavně při očních chorobách, ale i při nechutenství a zažívacích problémech. Má protizánětlivé účinky. Pomůže nám při zánětlivých onemocněních, např. ledvin a močových cest a při revmatismu. Potvrdily se u ní i detoxikační účinky. Čistí krev a podporuje růst vlasů. Chrpový extrakt se využívá běžně v oftalmologii v kombinaci s dalšími léčivými očními bylinami jako je světlík lékařský nebo měsíček lékařský.

Chrpa v hlavní roli letní bylinkové dílny

Letní sluníčko nás může rozjasnit, ale také spálit. Chrpa trhaná nám pomůže uklidnit pleť, vyrobíme si z ní hned několik přírodních produktů. Vrásky nám vyhladí peeling z jemně rozemletých ořechových slupek, pleťová maska a oční olej s chrpovými výtažky nám pleť krásně uklidní. Nezapomeneme ani na přírodní krém na opalování ze vzácných olejů. Více o bylinkové dílně.

Zpracovala: Hana Zuchnická
E-mail: hana.zuchnicka@nap.cz

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Bylinkové dílny 2022

22. 11. 2021 - 31. 12. 2021

— Akce pro veřejnost —

I letos pro vás připravujeme bylinkový seriál. Začínáme v dubnu a už teď můžete zakoupit dárkový poukaz a místo v kurzu věnovat třeba pod vánoční stromeček.

Ovocnářský kurz 25.2.

25. 2. 2022

Ovocnářský kurz pro každého, kdo má na zahradě ovocné dřeviny a chce se naučit o ně náležitě pečovat.

Ovocnářský kurz 26.2.

26. 2. 2022

Ovocnářský kurz pro každého, kdo má na zahradě ovocné dřeviny a chce se naučit o ně náležitě pečovat.


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.