Úvod > Rady ze zahrady > Chrpa polní

Chrpa polní

Chrpa polní je bylinka, která provází celou červencou dílnu Sluneční lázně. My ji v Otevřené zahradě pěstujeme na kamenných vyvýšených záhonech, sklízíme ji za slunečného dne a sušíme v solární sušičce. Proto si zachovává své účinné látky, které vám můžeme prostřednictvím bylinkových dílen předat.

OZ_podpis_resize.jpg

O chrpě je známo, že je významnou medonosnou a léčivou rostlinou. Pomáhá hlavně při očních chorobách, ale i při nechutenství a zažívacích problémech. Má protizánětlivé účinky. Pomůže nám při zánětlivých onemocněních, např. ledvin a močových cest a při revmatismu. Potvrdily se u ní i detoxikační účinky. Čistí krev a podporuje růst vlasů. Chrpový extrakt se využívá běžně v oftalmologii v kombinaci s dalšími léčivými očními bylinami jako je světlík lékařský nebo měsíček lékařský.

Chrpa v hlavní roli letní bylinkové dílny

Letní sluníčko nás může rozjasnit, ale také spálit. Chrpa trhaná nám pomůže uklidnit pleť, vyrobíme si z ní hned několik přírodních produktů. Vrásky nám vyhladí peeling z jemně rozemletých ořechových slupek, pleťová maska a oční olej s chrpovými výtažky nám pleť krásně uklidní. Nezapomeneme ani na přírodní krém na opalování ze vzácných olejů. Více o bylinkové dílně.

Zpracovala: Hana Zuchnická
E-mail: hana.zuchnicka@nap.cz

VYBERTE SI Z NABÍDKY KURZU A AKCÍ V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Kytice z Otevřené zahrady

21. 4. 2022 - 27. 10. 2022

— Akce pro veřejnost —

Přineste si domů kus naší zahrady. Nově vážeme kytice z toho, co v zahradě právě kvete.

Výstava R. A. Muselíka

2. 5. 2022 - 30. 8. 2022

— Akce pro veřejnost —

Zveme vás do Galerie Otevřená zahrada na prodejní výstavu (In)significant Elements.

Víno z blízka: Bettina Lobkowicz

30. 6. 2022

— Akce pro veřejnost —

Užijte si "večer s lady víno"!

Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení