Úvod > Pro školy > Samoobslužné programy > Ze života odpadu

Ze života odpadu

—  Země  —

Vydáme se za osudem našich odpadků. Jak je můžeme dále využít? A jak dlouho trvá, než se úplně rozloží?

Samoobslužný program

Pro 2. stupeň ZŠ

Každý výrobek se v určité fázi stane odpadem. Můžeme ho využít a dále zpracovat? A co se s ním stane, když ho jako odpad zahodíme? Žáci sestaví životní cyklus výrobku a pracují s časovou osou, na kterou přiřazují jednotlivé druhy odpadu podle doby, za kterou se rozloží. Podívejte se na odpad prostřednictvím dvou spojených samoobslužných programů.

Stanoviště Ze života odpadu najdete u vstupu do areálu. Pro tuto aktivitu doporučujeme využít volný prostor mezi stanovišti v Otevřené zahradě nebo v okolí kompostu.

Aktivita: Po stopách odpadu a Hřbitov odpadků

Cílová skupina: žáci 6. – 9. ročníku

Doporučený čas na aktivitu: 45 minut

Doporučený počet žáků: 15

Návaznost na RVP: Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Chemie – Chemie a společnost – Plasty a syntetická vlákna / Průřezové téma Environmentální výchova (Lidské aktivity a problémy životního prostředí)

Naše doporučení: Jedná se o spojení dvou aktivit, proto si prosím pečlivě přečtěte popis obou: Po stopách odpadu a Hřbitov odpadků. Jak aktivity zkombinujete, je na vás.
 

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI SAMOOBSLUŽNÉHO PROGRAMU
 

Samoobslužný program vede učitel, lektor nebo vedoucí, který s žáky do zahrady přichází.

Níže naleznete základní informace k programu, včetně popisu aktivity, infolistu a pracovního listu ke stažení. Materiály si prostudujte. Objednejte si den a čas prohlídky. V domluveném termínu přijďte na recepci Otevřené zahrady (budova C). Na recepci pro vás budou připraveny pomůcky, patřící ke každému programu. Po ukončení programu vraťte výukové pomůcky na recepci.

 

POMŮCKY A KE STAŽENÍ
 

Pomůcky pro vás budou připraveny v den konání samoobslužného programu na recepci.
 


CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?
 

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se žáci oblečou tak, aby se mohli v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a jako zázemí poslouží venkovní učebnu.
 

PRAKTICKÉ INFORMACE
 

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.
 

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?
 

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny. Zanechte na sebe telefonický kontakt. V případě, že zahrada nebude ve vámi preferovaných termínech volná, zavoláme a domluvíme si jiný termín.
 

CENA

  • 40 Kč / žák

Objednávkový formulář

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.