Vodní tok

—  Voda  —

Ověřte si, jak funguje řeka, a zda můžeme předcházet povodním! Zaplaví Brno velká voda?

Lektorovaný program

Pro 2. stupeň ZŠ

Jak fungují různé druhy protipovodňové ochrany? A pomohly by městu Brnu, kdyby na něj šla stoletá voda? Žáci nejprve odhadují vliv jednotlivých opatření, a poté je na modelovém toku prakticky vyzkouší.

Aktivita: Přichází velká voda

Cílová skupina: Žáci 6. – 9. ročníku

Doporučený čas na aktivitu: 45 minut

Doporučený počet žáků: 20 žáků

Návaznost na RVP: Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Zeměpis – Životní prostředí, Česká republika / Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Přírodopis – Neživá příroda / Průřezové téma Environmentální výchova – Lidské aktivity a problémy životního prostředí

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI SAMOOBSLUŽNÉHO PROGRAMU

Samoobslužný program vede učitel, lektor nebo vedoucí, který s žáky do zahrady přichází.

Níže naleznete základní informace k programu, včetně popisu aktivity a infolistu a pracovního listu ke stažení. Materiály si prostudujte. Objednejte si den a čas prohlídky. V domluveném termínu přijďte na recepci Otevřené zahrady (budova C). Na recepci pro vás budou připraveny pomůcky patřící ke každému programu. Po ukončení programu vraťte výukové pomůcky na recepci.

POMŮCKY A KE STAŽENÍ

Pomůcky pro vás budou připraveny v den konání samoobslužného programu na recepci.

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se žáci oblečou tak, aby se mohli v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a jako zázemí poslouží venkovní učebnu.

PRAKTICKÉ INFORMACE

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny. Zanechte na sebe telefonický kontakt. V případě, že zahrada nebude ve vámi preferovaných termínech volná, zavoláme a domluvíme si jiný termín.

CENA
  • 60 Kč / žák

Objednávkový formulář

Odebírejte novinky ze zahrady

Pozvánky na akce, rady ze zahrady, trendy v zeleném stavění, zábavné hry pro vaše děti a další
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.