Sluneční energie

—  Slunce  —

Teplo ze Slunce je jednou ze základních podmínek života. Využíváme ho my i živočichové. Jak je pro nás důležité?

Lektorovaný program

Pro 2. stupeň ZŠ

Jak se dovedou živočichové přizpůsobit změně tepla? Žáci se seznámí nejprve s principem fungování solárního kolektoru a uvědomí si souvislost slunečního záření s adaptací živočichů na teplotu prostředí.

Aktivita: Do nitra kolektoru

Cílová skupina: Žáci 7. – 9. ročníku

Doporučený čas na aktivitu: 40 minut

Doporučený počet žáků: 10–15

Návaznost na RVP: Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Fyzika – Formy energie, obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie / Přírodopis – organismy a prostředí

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI SAMOOBSLUŽNÉHO PROGRAMU

Samoobslužný program vede učitel, lektor nebo vedoucí, který s žáky do zahrady přichází.

Níže naleznete základní informace k programu, včetně popisu aktivity a infolistu a pracovního listu ke stažení. Materiály si prostudujte. Objednejte si den a čas prohlídky. V domluveném termínu přijďte na recepci Otevřené zahrady (budova C). Na recepci pro vás budou připraveny pomůcky patřící ke každému programu. Po ukončení programu vraťte výukové pomůcky na recepci.

POMŮCKY A KE STAŽENÍ

  • popis aktivity 
  • pracovní list  
  • infolist
Pomůcky pro vás budou připraveny v den konání samoobslužného programu na recepci.

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se žáci oblečou tak, aby se mohli v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a jako zázemí poslouží venkovní učebnu.

PRAKTICKÉ INFORMACE

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny. Zanechte na sebe telefonický kontakt. V případě, že zahrada nebude ve vámi preferovaných termínech volná, zavoláme a domluvíme si jiný termín.

CENA
  • 40 Kč / žák

Objednávkový formulář