Síla větru

—  Slunce | Vzduch  —

Jaký výkon dokážeme podat za krátký čas? Co všechno uvedeme do pohybu? A jak silný by to byl vítr? Pojďte si zašlapat na našich větrných kolech!

Lektorovaný program

Pro 2. stupeň ZŠ

Každý z nás dokáže díky správné motivaci podat opravdu veliký výkon. Žáci na speciálních šlapadlech zjistí okamžitý výkon a přepočítají, jaké elektrické spotřebiče by zapojili. Mohou také převést výkon na vítr a zjistit, jak silný vítr by to byl a jaké důsledky měl pro naši krajinu.

Aktivita: Jak jsi výkonný a Vyšlapej si vítr

Cílová skupina: Žáci 8. – 9. ročníku

Doporučený čas na aktivitu: 30 – 50 minut

Doporučený počet žáků: 12

Návaznost na RVP: Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Fyzika – obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie / Člověk a příroda – Zeměpis – Krajinná sféra

Naše doporučení: Jedná se o spojení dvou aktivit, proto si prosím pečlivě přečtěte popis obou: Jak jsi výkonný a Vyšlapej si vítr. Jak aktivity zkombinujete je na vás.

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI SAMOOBSLUŽNÉHO PROGRAMU

Samoobslužný program vede učitel, lektor nebo vedoucí, který s žáky do zahrady přichází.

Níže naleznete základní informace k programu, včetně popisu aktivity a infolistu a pracovního listu ke stažení. Materiály si prostudujte. Objednejte si den a čas prohlídky. V domluveném termínu přijďte na recepci Otevřené zahrady (budova C). Na recepci pro vás budou připraveny pomůcky patřící ke každému programu. Po ukončení programu vraťte výukové pomůcky na recepci.

POMŮCKY A KE STAŽENÍ

Pomůcky pro vás budou připraveny v den konání samoobslužného programu na recepci.

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se žáci oblečou tak, aby se mohli v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a jako zázemí poslouží venkovní učebnu.

PRAKTICKÉ INFORMACE

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny. Zanechte na sebe telefonický kontakt. V případě, že zahrada nebude ve vámi preferovaných termínech volná, zavoláme a domluvíme si jiný termín.

CENA
  • 40 Kč / žák

Objednávkový formulář


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.