Úvod > Pro školy > Samoobslužné programy > Ekologická pyramida

Ekologická pyramida

—  Země  —

Prozkoumejte potravní vztahy v přírodě prostřednictvím pyramidy a zjistěte, kdo je konzument a kdo rozkladač.

Samoobslužný program

Pro 2. stupeň ZŠ

Potravní pyramida slouží k vyjádření potravních vztahů v ekosystémech. Jaké skupiny organismů najdeme v jejích patrech? Jaké druhy potravních řetězců najdeme v přírodě? Žáci přiřadí vybrané skupiny k ekosystémům, v nichž se běžně vyskytují, a sestaví ukázky potravních řetězců.

Aktivita: Potravní vztahy

Cílová skupina: Žáci 6. – 7. ročníku

Doporučený čas na aktivitu: 30 minut

Doporučený počet žáků: 15

Návaznost na RVP: Vzdělávací oblast Člověk a příroda – Přírodopis – Organismy a prostředí – Vzájemné vztahy mezi organismy, potravní řetězce / Průřezové téma Environmentální výchova – Základní podmínky života

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI SAMOOBSLUŽNÉHO PROGRAMU

Samoobslužný program vede učitel, lektor nebo vedoucí, který s žáky do zahrady přichází.

Níže naleznete základní informace k programu, včetně popisu aktivity a infolistu a pracovního listu ke stažení. Materiály si prostudujte. Objednejte si den a čas prohlídky. V domluveném termínu přijďte na recepci Otevřené zahrady (budova C). Na recepci pro vás budou připraveny pomůcky patřící ke každému programu. Po ukončení programu vraťte výukové pomůcky na recepci.

POMŮCKY A KE STAŽENÍ

  • popis aktivity
  • pracovní list 
  • infolist
Pomůcky pro vás budou připraveny v den konání samoobslužného programu na recepci.

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se žáci oblečou tak, aby se mohli v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a jako zázemí poslouží venkovní učebnu.

PRAKTICKÉ INFORMACE

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny. Zanechte na sebe telefonický kontakt. V případě, že zahrada nebude ve vámi preferovaných termínech volná, zavoláme a domluvíme si jiný termín.

CENA
  • 40 Kč / žák

Objednávkový formulář


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.