Úvod > Pro školy > Pro školy > Zimní tradice a hry venku

Zimní tradice a hry venku

— KOMPONOVANÝ PROGRAM —

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ

Poprvé od zahájení výuky v Otevřené zahradě nabízíme i zimní programy. Zahradu jsme pro veřejnost uzavřeli a necháváme ji přístupnou dětem, a to od chvíle, kdy budou znovu otevřeny školy. 

Dnešní doba přináší mnohá  opatření nezbytná pro ochranu zdraví nás všech. A je pravděpodobné, že i po otevření škol budou platit různá omezení zabraňující šíření epidemie. 

Připravili jsme bezpečné prostředí venku, v zázemí zahrady, ve kterém najdete zastřešené venkovní učebny, kamna, ohniště, herní prvky i domácí zvířata. K dispozici jsou v budově toalety, na které je samostatný přístup a jsou vyhrazeny pouze pro vaši skupinu.

Program jsme připravili tak, aby vhodně doplnil on-line nebo interiérovou výuku s omezeními.  

Venku na vzduchu si děti užijí pohybové a herní aktivity. Budeme pozorovat zimní přírodu, ohřejeme se u kamen a u ohně a každý si upeče jablíčko. Půjdeme se podívat za králíky, slepicemi a vyrazíme na políčko. 

Abychom dětem přiblížili koloběh roku a ukotvili je v daném čase, budeme se věnovat starým příběhům, tradicím a pranostikám a podle vámi vybraného termínu zařadíme vhodné aktivity. 

  • svatomartinské tvoření 
  • advent v zahradě
  • barborky pro štěstí
  • svátky slunovratu
  • ručně vyrobené dárky a hračky pro radost
  • Masopust
 

Na požádání vám na kamnech uvaříme bylinkový čaj s medem od našich včel.

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. 

DÉLKA PROGRAMU

3 hodiny (v čase 9-12 nebo 13 - 16)

CENA

190 Kč / žák

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se děti oblečou tak, aby se mohly v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, čepici, rukavice, svačinu a pití. Doporučuje sdělit rodičům, aby děti připravili stejně, jako by je chystali na dopoledne nebo odpoledne venku na horách.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a vyberte preferovaný termín.

 

Minimální velikost skupiny je 15 a maximální 60 žáků (1 - 3 školní třídy). Při větším množství tříd jsou skupiny umístěny v různých venkovních učebnách a částech zahrady.

Objednávkový formulář