Úvod > Pro školy > Pro školy > ​Vodní svět

​Vodní svět

—  Voda  —

Pojďte s námi prozkoumat vodní prostředí! Kde všude můžeme vodu nalézt? A co v ní žije?

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ | 2. stupeň ZŠ a gymnázia

Společně se podíváme na řeky a jejich význam v krajině a ponoříme se do světa stojaté vody. V programu jsou využity principy badatelsky orientovaného učení.

Ve výukovém programu Vodní svět se budeme věnovat především vodním organismům. V úvodu programu se proměníme v kapku vody a zjistíme, kudy voda na Zemi putuje. Následně se zamyslíme nad tím, jaké živočichy a rostliny může voda na své cestě potkat a ve formě obrázků je připevníme k nákresu koloběhu vody. V druhé polovině programu pak pomocí badatelsky orientovaného vzdělávání zjistíme, které živočichy můžeme najít ve stojatých vodách městských jezírek. Voda je na své cestě mnohdy ohrožována znečištěním, ať už vinou člověka či samotné přírody. Odhalíme místa největších antropogenních hrozeb a vymyslíme způsoby snížení těchto rizik. 

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. ​

Délka programu

3 h

pro koho je program určen

4.–6. ročník ZŠ

Cena

100 Kč / žák

Další informace

www.lipka.cz

Objednávky a informace

Ing. Ludmila Chmelíková, ludmila.chmelikova@lipka.cz, 602 684 393
 


Newsletter Otevřené zahrady přímo do vaší e-mailové schránky.
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.