Úvod > Pro školy > Pro školy > Škola v zahradě

Škola v zahradě

— NA ČERSTVÉM VZDUCHU —

Pro 1. stupeň ZŠ | 2. stupeň ZŠ

Reagujeme na probíhající epidemiologickou situaci a otvíráme zahradu pro školy i přes zimní období od listopadu 2020. Pro veřejnost je zahrada uzavřena. Připravili jsme pro vaše žáky zázemí ve venkovních učebnách venku. WC je k dispozici výhradě  pro vaši školu v budově, vstup je samostatný. Zázemí je v Boromejské části zahrady, k dispozici jsou venkovní pergoly. Na ohřátí necháváme roztopenou pec a také jsme pořídili ohřívací lampy.  Na požádání vám rozděláme oheň. Výuka venku je vhodným doplněním k on-line výuce nebo interiérové výuce s bezpečnostními opatřeními. Venkovní zázemí je vhodné pro výuku přírodovědných, společenských, kreativních a pohybových předmětů. Děti si užijí svěží vzduch, společnost spolužáků, pozorování přírody, králíků, slepic i volnou hru. V rámci programu “Škola v zahradě” se vám bude věnovat lektor, který vám prostor ukáže a uvede rozehřívací aktivity. Dostanete pro děti samoobslužnou hru (vybrat si můžete z témat bylinky, zvířata, ovoce nebo včely). Hra je postavena na luštění úkolů s nápovědami rozmístěnými v zahradě. Na požádání vám na kamnech uvaříme bylinkový čaj s medem od našich včel. 

V případě, že máte zájem o intenzivní lektorovaný program, doporučujeme program Zimní tradice a hry.

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. 

DÉLKA PROGRAMU

3 hodiny (v čase 9-12 nebo 13 - 16)

CENA

90 Kč / žák

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se děti oblečou tak, aby se mohly v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, čepici, rukavice, svačinu a pití. Doporučuje sdělit rodičům, aby děti připravili stejně, jako by je chystali na dopoledne nebo odpoledne venku na horách.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a vyberte preferovaný termín.

 

Minimální velikost skupiny je 15 a maximální 60 žáků (1 - 3 školní třídy). Při větším množství tříd jsou skupiny umístěny v různých venkovních učebnách a částech zahrady.

.

 

Objednávkový formulář

(povinné)
(povinné, přečtěte si Zásady zpracování osobních údajů)