Úvod > Pro školy > Pro školy > Léto v zahradě

Léto v zahradě

—  Zdravá kuchyně  —

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ

Nechali jsme se inspirovat slavnostmi Slunovratu a připravili rituál, kterým děti přivítají přicházející léto. Tematický budou  hry a oslavy  zaměřeny na přechod mezi obdobími roku.

Užijeme si také dary, které nám v daném období zahrada přináší.  Roztopíme pec a každý si upeče kváskový chlebíček. Vyrobíme si pomazánku ze surovin, které pro vás nakoupíme na trhu.  Ke zdravé svačině si připravíme i domácí ovocnou limonádu. Půjdeme se podívat za králíky, slepicemi a ovcemi.  Každý si vyrobí a odnese vlastnoručně vyrobenou čajovou směs v dárkovém balení.

Program je vhodné zařadit jako netradiční výlet se třídou nebo družinou. Po skončení řízeného programu může třída v zahradě zůstat.

Poznámka: Program připravujeme až pro tři třídy najednou  (max. 70 dětí).

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. ​

DÉLKA PROGRAMU
2,5 h

PRO KOHO JE PROGRAM URČEN

1. stupeň ZŠ

CENA

160 Kč / žák

CO SI MAJÍ VZÍT ŽÁCI S SEBOU?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se děti oblečou tak, aby se mohly v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a k dispozici máme venkovní učebnu.

PRAKTICKÉ INFORMACE

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny.

Minimální velikost skupiny je 20 žáků. Chcete-li program uhradit převodem z účtu, prosíme, uveďte fakturační údaje do poznámky níže.

Objednávkový formulář

(povinné)
(povinné, přečtěte si Zásady zpracování osobních údajů)