Úvod > Pro školy > Pro školy > ​Letem světem Otevřenou zahradou

​Letem světem Otevřenou zahradou

—  Slunce | Voda | Vzduch | Země  —

Komentovaná prohlídka a ukázkami aktivit

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ | 2. stupeň ZŠ a gymnázia

Komentovaná prohlídka zahrady. Ukážeme vám interaktivní sochy zasvěcené živlům a žáci si sami vyzkoušejí ukázkové aktivity. V přírodní zahradě přizpůsobíme výklad aktuálnímu ročnímu období. Odhalíme letitou historii místa, kde kdysi bývala klášterní zahrada. Prohlédneme si městskou minifarmu se zvířaty a bylinkovou zahradu. Výklad vždy uzpůsobíme věku a profilaci žáků. Do poznámky můžete zmínit, na co chcete prohlídku zaměřit, přizpůsobíme vám ji na míru. Prohlídka je možná ve dvou variantách. U delší verze máme více času na ukázky aktivit a herní prvky.

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. ​

Typ programu

lektorovaný

DÉLKA PROGRAMU

1 h nebo 1,5 h

PRO KOHO JE PROGRAM URČEN

ZŠ, SŠ

Cena

Varianta krátká: 1 hodina, 70 Kč / žák
Varianta prodloužená: 1,5 hodina, 100 / žák

Termíny

duben – říjen

Co si mají vzít žáci s sebou?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se děti oblečou tak, aby se mohly v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití.

Praktické informace

V případě, že po vašem programu není do zahrady objednaná další skupina, můžete se svou třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

Jak objednat vaši třídu?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny.

Minimální velikost skupiny je 12 žáků. Program můžeme zrealizovat i pro menší skupinu za cenu odpovídající dvanácti platícím. Chcete-li program uhradit převodem z účtu, prosíme uvěďte fakturační údaje do poznámky níže.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
logo-projekt-VP.jpg

Objednávkový formulář


Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení