Úvod > Pro školy > Pro školy > ​Odpadkový koš vypravuje

​Odpadkový koš vypravuje

—  Země  —

Co všechno o nás může prozradit náš odpadkový koš? Výukový program se zaměřuje na třídění a recyklaci odpadů z domácností a bytů.

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ | 2. stupeň ZŠ a gymnázia

Ukážeme si, jak my sami můžeme odpadky ještě využít, a nebude chybět ani výroba užitečného předmětu ze zdánlivého odpadu.

Program se zaměřuje na třídění a recyklaci odpadů z domácností a bytů. Žáci formou běhací hry sestaví odpadkový koš jednoho majitele. Zamyslí se nad tím, co může odpadkový koš o svém původci vypovědět a představí svůj příběh odpadkového koše. Následně se pokusí tento koš správě vytřídit. Po přestávce se budeme hlouběji zabývat kompostem a možnostmi znovu využití již vzniklého odpadu. Žáci se nejprve pokusí navrhnout způsoby přetvoření odpadu na použitelnou věc, poté budou představeny konkrétní příklady i s ukázkami. 

Starší žáci/ skupiny s pokročilejšími znalostmi si sestaví recyklační koloběh a seznámí se s recykláty a jejich použitím v praxi. Projdou také kvízem, který prověří jejich znalosti o třídění opravdových „špeků“ mezi odpadem a v závěrečné diskuzi zhodnotí svoje možnosti třídění odpadu ve svém okolí.
Každá třída si z programu odnese nápadník s několika postupy na recyklované výrobky. V rámci programu budeme využívat názorné pomůcky zapůjčené firmou EKO-KOM představující množství vyprodukovaného odpadu a ukážeme, si jak lze vyrobit papír z použitého tetrapaku.

Děti z blízka mohou přijít do Otevřené zahrady pěšky. Vzdálenějším školám doporučujeme využít služeb zvláštní jízdy DPMB. Dopravní podnik za zvýhodněných podmínek vypraví pro vaši školní skupinu autobus a přiveze vás od školy přímo ke vstupu do zahrady. ​

Délka programu

3 h

Cílová skupina

4.–6. ročník ZŠ

Cena

100 Kč / žák

DALŠÍ INFORMACE

www.lipka.cz

Objednávky

Ing. Ludmila Chmelíková, ludmila.chmelikova@lipka.cz, 602 684 393

Newsletter
Veganské a bez lepku🍪! Naše cookies vám neškodí.
Nastavení