OTEVŘENÁ ZAHRADA – ARCHITEKTURA BUDOUCNOSTI


Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada, které vybudovala Nadace Partnerství, je inspirativním místem pro architekty a projektanty. Díky kvalitním izolacím a chytrým technologiím použitým v  novostavbě budovy C i v rekonstruované budově B se řadí k energeticky nejúspornějším kancelářským prostorům v  České republice. Šetříme vodu, energii, recyklujeme, snižujeme dopad na životní prostředí. Technologická řešení, která jsme pro stavbu zvolili, nám ušetří překvapivě mnoho provozních nákladů. Navíc je areál dobrým příkladem kvalitního urbanistického řešení a odpovědné modernizace města. Byla to prostě chytrá investice. Věříme, že dobré příklady táhnou, a i takto chceme přispět k tomu, aby byla města, obce i budovy zase o něco chytřejší. Otevřená zahrada inspiruje!

Budova B je stará více než 200 let, základy ještě starší. Byla přestavěna předchozím majitelem v devadesátých letech na kancelářský provoz a v roce 2012 jsme investovali do její kompletní rekonstrukce do pasivního standardu. K této budově jsme ve stejném roce přistavili budovu C, kterou jsme konstruovali již jako energeticky pasivní budovu. V budově C je také konferenční sál pro 70 lidí. Část energie a vody spotřebovává taky okolní výuková zahrada s herními prvky určená pro výuku a vzdělávání.
 

Další informace o projektu najdete na eduglobe.mendelu.cz

 

Zajímá vás, jaké technologie u nás v zahradě používáme? Stáhněte si našeho Průvodce technologiemi v Otevřené zahradě
 

SPOTŘEBA ENERGIE V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ ON-LINE


V areálu Otevřené zahrady sledujeme spotřeby energií, vody a výrobu tepla a elektrické energie. V celém areálu je přes 70 měřicích přístrojů a čidel, která poskytují důležité informace o chování objektu. Sami se můžete přesvědčit, jak je náš areál šetrný k životnímu prostředí. Tyto ukazatele sledujeme samostatně pro budovu B, budovu C a okolní zahradu. Obě budovy mají kancelářské prostory, každá o ploše přibližně 1000 metrů čtverečních.


TEMATICKÉ ZPRAVODAJE K TECHNOLOGIÍM V AREÁLU KE STAŽENÍ


Zelené  budovy jsou chytrou investicí
Zelené  budovy a chytré energie


NAŠE OCENĚNÍ

 

Otevřená zahrada Nadace Partnerství již několikrát zabodovala v nejrůznějších odborných soutěžích. Podívejte se, jaká ocenění už má na svém kontě.

  • BEFFA 2014: 3. místo v kategorie Nebytové domy
  • Cena Nadace ABF a Centra pasivního domu
  • Stavba roku 2013: Cena ministra životního prostředí za energeticky úspornou stavbu a Cena Skypaper za mimořádný ekologický, společenský a estetický přínos stavby
  • Český energetický a ekologický projekt 2012: Otevřená zahrada získala titul v kategorii Stavba
  • Česká rada pro šetrné budovy: Čestné uznání za přínos k rozvoji šetrného stavitelství realizací budovy s environmentální certifikací
  • Adaptační opatření roku 2015: vítězný projekt v tematické oblasti technologických adaptačních opatření
  • ​Zelená střecha roku 2016: 2. místo v kategorii veřejná zelená střecha
 
EHP-fondy_Logo.jpg
 

Nadace Partnerství je partnerem v projektu
Vytvoření environmentálních vzdělávacích programů pro studium odezvy na změny klimatu 
EHP-CZ02-0V-1-008-2014
podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
Příjemcem grantu je Mendelova univerzita v Brně.