Úvod > Pro školy > Pro školy > Bylinkové Svatojánské slavnosti

Bylinkové Svatojánské slavnosti

—  Bylinky  —

V bývalé klášterní zahradě nahlédnou děti do říše rostlin a léčivých bylin. Součástí programu jsou dva workshopy, ze kterých si děti odnesou voňavé dárky.

Lektorovaný program

Pro 1. stupeň ZŠ | 2. stupeň ZŠ a gymnázia

V bývalé klášterní zahradě pěstujeme řadu bylinek. Ukážeme dětem archeologické nálezy, které jsme v zahradě objevili při její rekonstrukci, a které nám připomínají, že se v zahradě pohybovali lidé stovky let před námi.

Necháme děti nahlédnout do kouzelné říše rostlin a léčivých bylin. Děti si budou bylinky sbírat a vyzkoušejí si solární sušičku. Ukážeme dětem různé produkty z bylinek – čaje masti, krémy, šampony, pleťové vody. Vyrobíme si zdravou bylinkovou limonádu a zařadíme dílnu, ze které si každý odnese dárek. Budeme hledat zlaté kapradí a budeme si povídat o staročeských zvyklostech spojených se svátkem svatého Jana Křtitele.

Pro menší děti zařadíme tematické hry.
 

Délka programu

2,5 h

PRO KOHO JE PROGRAM URČEN

1. a 2. stupeň ZŠ a gymnázia

Cena

160 Kč / žák

Co si mají vzít žáci s sebou?

Programy probíhají za každého počasí. Prosíme, ať se děti oblečou tak, aby se mohly v zahradě volně pohybovat. Doporučujeme vhodnou obuv, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém, svačinu a pití. Budeme se pohybovat v zahradě a k dispozici máme venkovní učebnu.

Praktické informace

V případě, že po vašem programu není do zahrad objednaná další skupina, můžete s vaší třídou v zahradě zůstat déle a udělat si vlastní program. Informace o obsazenosti zahrady dostanete v den konání programu na recepci.

Minimální velikost skupiny je 12 žáků. Program můžeme zrealizovat i pro menší skupinu za cenu odpovídající dvanácti platícím.

JAK OBJEDNAT VAŠI TŘÍDU?

Vyplňte formulář a uveďte preferované termíny.

Minimální velikost skupiny je 12 žáků. Program můžeme zrealizovat i pro menší skupinu za cenu odpovídající dvanácti platícím. Chcete-li program uhradit převodem z účtu, prosíme uvěďte fakturační údaje do poznámky níže.

Objednávkový formulář

(povinné)
(povinné, přečtěte si Zásady zpracování osobních údajů)