Otevřená zahrada

Otevřená zahrada v samém centru Brna je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. Přijďte se toulat zahradami nebo si s dětmi zahrát hry na interaktivních stanovištích, která vysvětlují přírodní zákony. Naše malá městská farma je obklopená kouzelnou bylinkovou a užitkovou zahradou. Chováme ovce, králíky, slepice a včely.

Součástí areálu je také unikátní pasivní budova se zelenou střechou. Inspirujte se, jak šetřit vodou a energiemi a jak snižovat dopad na životní prostředí. V Otevřené zahradě si můžete užít tematické kurzy, programy pro školy, ale také vlastní firemní akci, konferenci, svatbu či oslavu.
Vstupné je dobrovolné a pomáhá nám v péči o zahradu.
Kdy máme otevřeno?
pondělí–neděle: 10–18.30 hod. (pondělí–pátek: 8–12 hod. výukové programy – vstup omezen)
Prosíme, pejsky nechte doma a nekuřte u nás. Děkujeme!
Areál může být v rámci předem objednané akce uzavřen
27. 6. zahrada uzavřena pro veřejnost
30. 6. zavřeno od 14:00
3. 7. od 15 hodin placená akce
5. 7. zahrada uzavřená
6. 7. zahrada uzavřená
7. 7. zahrada uzavřená
8. 7. zahrada uzavřená
Kde nás najdete
Otevřená zahrada
Údolní 33, 602 00 Brno
Jak se k nám dostat?

Kontaktujte nás
e-mail: otevrenazahrada@nap.cz
telefon: +420 515 903 111

Vstupné do areálu pro organizované skupiny (od 12 osob)

Přijde vás více než dvanáct lidí? Objednejte se telefonicky na čísle 515 903 111. Objednaným skupinám garantujeme rezervovaný prostor pro jejich návštěvu.

Chcete poznat zahradu blíž? Uvedeme vás do tajů zahrady podle vašich preferencí (do 20 minut). Cena: 30Kč/ osoba

Zajímá vás, jak to bylo? V komentované prohlídce (60 minut) vám odhalíme historii zahrad, rostlinstva a ponoříme se s vámi do přírodních procesů, které vysvětlují sochy v interaktivní zahradě čtyř živlů. Cena: 60 Kč/osoba

Plánek areálu


Co vše skrývá Otevřená zahrada

Užijte si zahradu se vším všudy. Na své si u nás přijdou rodiče i jejich děti, odborníci na zelené stavění, milovníci dobrého jídla a všichni, kteří hledají klidné místo k příjemnému odpočinku.

Bistro Otevřená zahrada

Od 26. dubna otevíráme nové bistro v Otevřené zahradě.
Můžete se těšit na drobné obědy, pivo, kávu, čaje, limonády ze zahrady, quiche, koláče. Nabídka se bude neustále obměňovat podle toho, co nás zaujme, napadne, zachutná při objevování. Při vaření budeme používat čerstvé suroviny a myslet na šetrné zpracování a nejmenší odpad.

Bistro Otevřená zahrada

Architektura budoucnosti

Otevřená zahrada je inspirativním místem pro architekty a projektanty. Šetříme vodu, energii, recyklujeme, snižujeme dopad na životní prostředí. Věříme, že dobré příklady táhnou. Otevřená zahrada inspiruje!

Více o zeleném stavění

Z historie zahrady

Zahrada je magické místo. Pojďte se s námi podívat do její historie. Najdete v ní šlechtické rody, církevní řady i dobu, kdy pozemky zarůstaly a nikdo se o ně nestaral.

Více z historie